Üst Menüyü Aç

Üst Menüyü Kapat

Kurumsal Eğitimler > Teknik Eğitim Programları

İYİ TARIM UYGULAMALARI EĞİTİMİKatılım Belgeli Eğitim Satın Al
119 89
Üniversite Onaylı Eğitim Satın Al
150 119

Gıda sektöründe üretimin hijyenik ve güvenli koşullarda yapılması, insan sağlığını olumlu yönde etkileyecek en belirleyici unsurlar arasındadır. Fakat bunun dışında global çapta etkin olan bazı faktörler de gıda maddelerinin her geçen gün insan sağlığına zararsız bir hale gelmesini sağlar. Bu faktörler arasında ise; dünya nüfusunun artması, beslenme alışkanlarının sürekli olarak değişmesi, ekolojik dengenin git gide bozulması, gelişen teknolojiyle beraber yeni tarımsal tekniklerin kullanılması ve tarım ürünlerinin işlenerek tüketime hazır hale getirilmesi yer alır. İyi tarım uygulamaları anlamına gelen Global GAP ise, bu faktörlerin göz önüne alınarak üretim yapıldığına dair teminat veren perakendeciler grubunun oluşturduğu bir uygulamadır. Günümüzde gıda sektörü için büyük bir önem taşıyan bu uygulama için sertifika veren birçok eğitim kuruluşu vardır. Dolayısıyla gıda sektöründe kariyer hedefleyen veya iş arayan bireylerin, şirket personellerinin ve yöneticilerin tarım uygulamaları ve sağlıklı gıda üretimi konusunda bilinçlenmesi; tüketicilere gıda güvenliği konusunda teminat vermesi açısından bu eğitim büyük önem taşır.

GLOBAL GAP EĞİTİMİNİN ÖNEMİ

GAP uygulaması yalnızca üretim değil, ülkeler arası yapılan ihracat sürecinde de önemli bir yere sahiptir. Buna göre Global GAP belgesi Avrupa ülkelerine yapılan yaş meyve ve sebze ihracatı için artık şart haline gelmiştir. Yani bu belge esasen Avrupa Birliği perakendecilerinin tüketicilerine sunmuş olduğu gıda güvencesidir. Bu güvencenin içeriğinde nelerin yer aldığı, uygulanması gereken protokoller ve daha birçok detayın ise uzaktan eğitim programları aracılığıyla rahatlıkla öğrenilebilir. Kurs sonunda başarılı olan bireylere sertifika verilecek programlara ise; özelliklere gıda sektöründe kariyer hedefleyenlerin, iç kontrolörlük yapmak isteyen ziraat mühendislerinin ve bu uygulamalar hakkında danışmanlık hizmet vermek isteyen bireylerin katılım göstermesi gerekir.
Global GAP uzaktan eğitim paketlerinin içeriği oldukça kapsamlıdır. Burada amaç, her öğrencinin bu konuda kapsamlı bilgiye sahip olmasıdır. Programın içeriğinde ise, Global GAP’ın detaylı olarak tanımı, önemi, amacı, ülkemizde ve dünyada bu konuda uygulanan yasalar ve prosedürler, Global GAP genel yönetmeliği, Global GAP kontrol noktaları ve uygunluk kriterleri, risk değerlendirme, Global GAP kapsamındaki ürünler ve standartlar, bu standartların tarihsel gelişimi, üretime zarar verenlerle mücadele ve Global GAP belgelendirme şartları gibi konu başlıkları yer alır.

  • Kariyer Ve İş Odaklı Sertifika Programları
  • Uluslararası Ve Ömür Boyu Geçerli Sertifika
  • İş Bulma, İşe Yerleşme Ve Yükselmede Etkili Sertifika
  • Katılım Sertifikası Değil Başarı Sertifikası
  • Adresi Ve İletişim Bilgileri Açık Güvenli Hizmet
  • Kredi Kartı İle 9 Taksite Kadar Ödeme Seçeneği
  • Havale/Eft İle Ödeme Seçeneği
  • Uzaktan Eğitimlerde 7/24 Sürekli Erişim İmkanı
  • Teknik Destek Ve Çağrı Merkezi Hizmeti
  • Ücretsiz Kargo