Üst Menüyü Aç

Üst Menüyü Kapat

Kurumsal Eğitimler > Teknik Eğitim Programları

MESLEK ETİĞİ EĞİTİMİKatılım Belgeli Eğitim Satın Al
349 249
Üniversite Onaylı Eğitim Satın Al
450 349

Günümüzde iş yaşamında artan yoğun rekabet; firmaların, firma içi çalışanların ve yöneticilerin davranışsal açılardan yanlış yaklaşımlar içerisinde olmasının en önemli sebebidir. Bu durumun önüne geçilememesi ve rekabetin her geçen gün kötü bir hal alması ise, özellikle üst kademelerde yer alan görevlilerin alt kademelerde yer alan çalışanlara meslek etiği açısından doğru davranmamasına sebep olur. Bununla birlikte firmalar arasında da aynı şekilde bu tür sıkıntılar gözlenir ve ortaya çıkan yozlaşmanın bu şekilde süregelmesi ise firmaların, çalışanların ve dolayısıyla ekonominin de olumsuz etkilenmesi anlamına gelir. Alınacak uzaktan eğitim paketlerinde, başarılı ve kaliteli bir ekonomik sistem için bireylerin ve firmaların uyması gereken meslek etiği kuralları hakkında detaylı bilgiler bulunur. Dolaysıyla özellikle kendini geliştirmek isteyen kişilerin ve firmaların bu eğitimi alması oldukça önemlidir.

EĞİTİMİN MESLEK ETİĞİ AÇISINDAN ÖNEMİ

İş hayatındaki tüm ilişkiler meslek etiği çerçevesinde gelişir. Rekabetin arttığı dönemlerde ise bahsedilen yozlaşmalardan uzak durmanın tek yolu, bireylerin ve firmaların meslek etiğinin belirdiği kurallar çerçevesinde hareket etmesidir. Bu kuralların dışına çıkıldığında ise aşırı hırs, aç gözlülük ve bencillik, kurallara aykırı davranma, maddi ve manevi tatminsizlik, siyasi ve dini ayrımcılık, rüşvet verme, yalan söyleme, iftira atma gibi daha birçok olumsuz durum meydana gelir. Bu anlamda her çalışanın ve firma yöneticilerinin bu konuda eğitim alması oldukça önemlidir.
Meslek etiği çerçevesinde belirlenen kurallar geneldir. Yani tüm ülkelerdeki işyerleri ve içerisinde bulunan insanlar için geçerlidir. Meslek etiği ile ilgili verilen uzaktan eğitim paketlerinde ilk etapta bireylere yoğun rekabet içeren stresli iş ortamında meslek etiği ilkelerinin temelleri hakkında bilgi verilir ve bu konuyla ilgili kişilere yeterlilik kazandırılması amaçlanır.  

Eğitimin içeriğinde ise; etik sistemi, ahlak oluşumunda rol alan faktörler, meslek etiği,  mesleki yozlaşma sonucun gerçekleşen olaylar, sosyal sorumluluk kavramı,  etik- toplum ilişkisi, meslek etiğine uyulması durumunda oluşabilecek sonuçlar, bireylerde etik davranışları etkileyen faktörler, işletmelerin bireylere, topluma ve diğer işletmelere karşı sorumluluğu gibi meslek etiğini içeren pek çok konunun incelenmesi sağlanarak, eğitimi alan kişilere kapsamlı bilgi verilir.

  • Kariyer Ve İş Odaklı Sertifika Programları
  • Uluslararası Ve Ömür Boyu Geçerli Sertifika
  • İş Bulma, İşe Yerleşme Ve Yükselmede Etkili Sertifika
  • Katılım Sertifikası Değil Başarı Sertifikası
  • Adresi Ve İletişim Bilgileri Açık Güvenli Hizmet
  • Kredi Kartı İle 9 Taksite Kadar Ödeme Seçeneği
  • Havale/Eft İle Ödeme Seçeneği
  • Uzaktan Eğitimlerde 7/24 Sürekli Erişim İmkanı
  • Teknik Destek Ve Çağrı Merkezi Hizmeti
  • Ücretsiz Kargo